Son Eklenenler
Loading...
21 Kasım 2012 Çarşamba‘Yaban mersini’ diye ‘ayı üzümü’ satıyorlar
Bitkisel ürün satışının istismar edildiğini belirten Prof. İbrahim Saraçoğlu, ‘Yaban mersini diye, yabani ayı üzümü satıyorlar ve bunun şeker hastalarına iyi geldiğini söylüyorlar. Ancak bu bitki bol şekerli ve şeker hastalarına zararlı'' dedi.

Şifa bulayım derken hayatınızdan olmayın!
Bir çok hastalığın tedavisi için bitkisel ürünlere olan talep giderek artıyor. Bunu istismar eden bazı kimseler sahte ürünler satarak, halkın sağlığı ile oynuyorlar.
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu birçok kişinin de şifalı bitkileri bilinçsiz olarak satın aldıklarını belirtti.
Prof. Dr. Saraçoğlu, son zamanlarda “yaban mersini” bitkisinin satışı sırasında insanların aldatıldığını, “Yaban mersini diye insanlara başka bitki satıldığını belirtti.

Gerçek yaban mersini meyvesi buruk bir tada sahiptir. Bugün insanlar şişkinlikten bahsediyorlar. Yaban mersini meyvesinden bir avuç tüketilirse ne şişkinlik ne de gaz problemi kalır. Ancak insanlara yaban mersini diye, yabani ayı üzümünü tanıttılar.
Ayrıca bunu satarken şeker hastalarına iyi geliyor diyerek reklamını yapmaktalar. Yabani ayı üzümünün yaban mersini ile uzaktan yakından alakası yoktur ve bol şekerlidir. Şeker hastalığına da kesinlikle iyi gelmez, tam tersi olarak şeker hastalarına zararlıdır.

ntvmsnbc.com

0 yorum:

Yorum Gönder

Sitede yer alan bilgiler tıbbi tedavi yerine geçmez. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, bir bilene danışın. Bitkilerle ilgili olarak bitkisel danışma hattını arıyabilirsiniz. Herbalist Hicret Günhan TEL: 0212 450 2 444